Menu

УВАГА!!!! ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ!

На період карантину виплата пенсій по інвалідності, призначених відповідно до ЗУ « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» , НЕ ПРИПИНЯЄТЬСЯ. Зокрема, згідно ЗУ Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням короно вірусної хвороби ( COVID-2019) від 02.04.2020, врегульовано питання продовження виплати на період карантину пенсій особам, в яких на цей час припадає перекомісія МСЕК.


Після закінчення терміну дії карантину, або обмежувальних заходів, Головне Управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснить перерахунок розміру виплаченої пенсії на підставі результатів переогляду медико-соціальної експертизи.


Доплата окремим категоріям пенсіонерів та індексація пенсій


1 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», яка передбачає:


щомісячну виплату у розмірі 500 грн. пенсіонерам старше 80-річного віку, у яких розмір пенсійної виплати не перевищує 9205 грн. При цьому встановлюється, що для таких пенсіонерів із страховим стажем 20 років для жінок та 25 років для чоловіків пенсійна виплата не може бути менша, ніж 2600 грн.;


виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1000 грн. пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, станом на 01.04.2020 не перевищує 5000 грн.;


індексацію пенсій на 11%;


встановлення мінімальної пенсійної виплати на рівні 2100 грн. особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).


Такі перерахунки будуть проведені за матеріалами пенсійної справи без звернення пенсіонера до органів Пенсійного фонду України, автоматично.


Виплата перерахованих пенсій буде проведена в установленому порядку через уповноважені банки або доставлена додому листоношами АТ «Укрпошта».


 Перерахунок пенсій для працюючих осіб


Згідно ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу, після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.


За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.


У разі, якщо застрахована особа, після призначення (перерахунку) пенсії, має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.


Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня, без додаткового звернення особи, проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах.


З 01.04.2020 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області такий перерахунок проведено близько 66,4 тис. пенсіонерів, середній розмір підвищення склав 162,10 грн.


УВАГА!!!!


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ


      На виконання Закону України « Про запобігання поширення на території України COVID-19 та запровадження надзвичайного стану» КАРАНТИН по всій території України.


Повідомляє про можливість вирішення більшість питань без особистих візитів. Для вирішенння індивідуальних питань Ви можете скористатися послугами онлайн ВЕБ-портал Пенсійного фонду України, Ви можете не виходити з дому, а саму:


- подати заяву на призначення пенсії «Е-пенсія в один дотик»;


- подати заяву на перерахунок пенсії;


- отримати довідки ОК-5, ОК-7, Д-9, довідка про розмір пенсії, відомості про заробітну плату;


- перевірити відомості про трудову діяльність;


- скористатись «Пенсійний калькулятор» для прогнозованого розрахунку пенсії;


- подати пропозиції, зауваження, скарги.


Просимо Вас звертатись до Макарівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) тільки в разі нагальної необхідності!!!!


Кожне ваше питання буде вирішено дистанційно в телефонному режимі ( 04578) 52692,60171,51664 та за допомогою кнопки виклику, яка розташована на пандусі установи.


Також просимо дотримуватись санітарно - гігієнічних норм і правил запобігання зараження інфекцією.