Menu

День села Копилів

viber imageЦими вихідними копилівська громада відзначала День села. Заступник голови районної ради Олександр Цисаренко вручив грамоти мешканцям села та привітав усіх присутніх зі святом, побажав здоров'я, наснаги для реалізації усіх задуманих планів на благо та розвиток Копилова і його мешканців. Цей населений пункт можна, по праву, вважати історичним місцем Макарівщини.


Про Копилів згадується ще в старовинних літописах. Через село проходили один із Змійових валів, стара поштова дорога на Житомир. За Люблінською унією між Литвою і Польщею (1569 р.) землі Правобережної України, в тому числі Копилів, відійшли до Польщі. Після визвольної війни 1648-1654 рр. Копилів залишився у складі Польщі, потім, за Андрусівським перемир'ям, у 1667 р. відійшов до Росії.
У 1882 р. власником маєтку став фон Мекк - остезійський дворянин, талановитий інженер шляхів сполучення. У 1889-1890 рр. до Копилова кілька разів приїздив і проживав у ньому деякий час великий російський композитор П.І. Чайковський. Дружина фон Мекка - Надія Філаретівна фон Мекк, меценатка і подруга Чайковського - була шанувальницею великого таланту композитора. Протягом 1876-1890 рр. вона вела з композитором листування, популяризувала його твори, надавала матеріальну допомогу.
У жовтневому збройному повстанні 1917 р. в Петрограді брав участь житель Копилова - Петро Маркіянович Дубрівський, який служив матросом на "легендарному" крейсері "Аврора". Повернувся до села і Андрій Іванович Шовкун - георгіївський кавалер усіх чотирьох ступенів. Сьогодні Копилів активно розвивається.