Menu

Семінар-навчання для депутатів всіх рівнів, сільських, селищних голів та представників громадськості

DSC_0046В приміщенні кінотеатрі «Ольвія» проведено семінар-навчанні із депутатами всіх рівнів, сільськими, селищними головами та представниками громадськості району на тему: «Формування об'єднаних територіальних громад: Перспективи, проблемні питання та шляхи їх вирішення". Спікери в галузі децентралізації влади: директор Київського Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Любімов, виконавчий директор асоціації сільських, селищних та об’єднаних територіальних громад Наталія Ключник окреслили перспективи створення та якісного функціонування ОТГ в Макарівському районі. Крім того, поділитися досвідом реалізації реформи децентралізації влади на захід завітали представники ОТГ: Марина Архірій –Красносільська ОТГ (Одещина) та Віталій Розтаргуєв – Краснопільська ОТГ (Сумщина).

Голова ради Олександр Гулак наголосив: «Зараз ми знаходимось на порозі дійсно історичних змін, які робити варто, щоби змінювати застарілу систему управління на місцях, отримувати ресурси для того, щоб вивести села із економічного, соціального та демографічного занепаду. Повноваження, фінансові ресурси і контроль – основні чинники, на яких базується ефективна модель місцевого самоврядування. Адже, окрім процедури об’єднання, важливо, щоб громади були спроможні взяти на себе широкі повноваження у вирішенні місцевих проблем».

Всі присутні активно приймали участь в діалозі з фахівцями та представниками ОТГ. Досвідом варто ділитись, собі уникнути фатальних ризиків в майбутньому.